Medycyna estetyczna – kwas hialuronowy

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na walkę z pierwszymi objawami starzenia się skóry było używanie specjalistycznych kremów, które wnikając głęboko pod powłoki skórne miały zapewnić odpowiednią jej regenerację i młodzieńczy wygląd. Niestety mało kiedy okazywały się one na tyle skuteczne, aby efekty ich działania można było dostrzec gołym okiem. Na szczęście technika idzie do przodu i to również w obszarze medycyny estetycznej. Rozwój badań nad procesami starzenia się skóry przyniósł rewelacyjne efekty w postaci nowych metod zwalczania pierwszych zmarszczek oraz innych drobnych defektów skórnych.

Jednym z efektów wspomnianych badań było wprowadzenie do powszechnego użycia w salonach kosmetycznych zabiegów przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego, powszechnie zwanego eliksirem młodości. Kwas hialuronowy nie jest sztucznym, chemicznym wytworem. Jest to substancja, która w sposób naturalny występuje w naszym organizmie pod postacią soli sodowej. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu nasza skóra pozostaje jędrna i sprężysta. Niestety z biegiem lat powoli zaczyna w organizmie brakować kwasu hialuronowego – prowadzi to do degeneracji tkanek skórnych, co bezpośrednio przekłada się na gorszą kondycję skóry. Aby zapobiegać procesom starzenia, coraz częściej podaje się zainteresowanym paniom zastrzyki podskórne z kwasem hialuronowym. Oprócz tego kwas hialuronowy jest także składnikiem wielu kosmetyków, zwłaszcza kremów przeciwzmarszczkowych. Jeszcze kilka lat temu podstawowym źródłem pozyskiwania tego cudownego kwasu były komórki zwierzęce, jednakże obecnie pozyskuje się go dzięki hodowaniu specjalnych szczepów bakterii.

Jeżeli chcesz odmłodzić swój wygląd, to jak najszybciej umów się do najbliższego salonu kosmetycznego (Kraków) na zabieg uzupełnienia kwasu hialuronowego. Jeżeli nie masz ulubionej kosmetyczki, to najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki internetowej. Wystarczy, że w polu z lupką wpiszesz frazę “kosmetyczka Kraków”, a znajdziesz gabinet zlokalizowany najbliżej twojego miejsca zamieszkania. Uważaj z kwasem hialuronowym jeżeli spodziewasz się dziecka lub karmisz piersią. Nie przeprowadzono bowiem jeszcze do tej pory specjalistycznych badań jasno określających czy kwas ten może mieć jakiekolwiek negatywne skutki na maleństwo rozwijające się pod twoim sercem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>