Implanty alternatywą dla protez zębowych

Osoby, które borykają się z problemem ubytków zębowych, mają wiele możliwości by temu zaradzić. Mogą skorzystać z usług protetycznych, bądź implantów, które w ostatnich latach stały się niezwykle popularne ze względu na wysoką trwałość. Profesjonalnie założony implant daje poczucie stabilności pozostałych zębów, dzięki czemu pacjenci odzyskują dobre samopoczucie, mogą się znowu uśmiechać, a przede wszystkim gryźć i żuć. Implanty w całości wykonane są z tytanu, co jest niezwykle istotne dla osób, które borykają się z licznymi alergiami.

Jak podkreśla stomatolog z Wrocławia (dentysta-stomatolog.com > Wrocław), tytan jest materiałem, który w ciele człowieka zachowuje się całkowicie neutralnie. Jeśli zdecydujesz się na wszczepienie implantów musisz przede wszystkim odbyć kilka konsultacji ze specjalistą, aby właściwie ocenił, jak będzie przebiegał cały proces. Po wszczepieniu implantów możliwe jest wkręcenie korony dopiero po około 2 do 4 miesięcy. Nie musisz się jednak obawiać, że wyjdziesz z gabinetu bez zębów. Stomatolog przygotuje dla ciebie tymczasowe korony, dzięki czemu twój uśmiech będzie wyglądał estetycznie. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów, którzy decydują się na implanty przednie. Ci, którzy planują implanty zębów tylnych również mogą skorzystać z takiej możliwości. Decydując się na implanty możesz mieć pewność, że jeśli zastosujesz się do wskazówek i zaleceń lekarza twój nowy ząb wytrzyma do końca twojego życia. Bardzo ważne jest, aby właściwie dbać o higienę, o czym poinformuje cię szczegółowo twój dentysta. Doskonała jakość zastosowanych materiałów to plusy implantów. Dzięki nim możesz wypełnić brak jednego zęba, jak i kilku znajdujących się obok siebie. Musisz bowiem pamiętać, że o ile nie odczuwasz pojedynczych ubytków, prędzej czy później może nastąpić rozchwianie zębów znajdujących się w pobliżu zębów utraconych. Możesz mieć problemy z gryzieniem, łuk zębowy zatraci swój naturalny kształt.

Dlatego warto skorzystać z nowoczesnych możliwości, jakie daje obecnie stomatologia. Dzięki temu twój uśmiech będzie trwał niemal wiecznie. Pamiętaj także o regularnych wizytach w gabinecie dentystycznym, nawet, jeśli nie masz problemów z ubytkami. Profilaktyka to najlepszy sposób na zachowanie zdrowych zębów, dlatego przynajmniej raz w roku odwiedzaj dentystę. Tylko w ten sposób unikniesz długotrwałego leczenia w przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>