Henna – sposób na podkreślenie naturalnego piękna oczu

Henna to barwnik, który od wielu lat wykorzystywany jest w szeroko pojętej kosmetyce. Na Wschodzie używa się go wręcz od tysięcy lat. Charakterystyczny brunatny proszek uzyskuje się z liści lawsonii, wystarczy jedynie dodać odrobinę wody, aby móc wykorzystać hennę. Np. do farbowania włosów, rzęs oraz brwi. Nakładanie henny to bardzo popularny zabieg, z którego można z powodzeniem skorzystać w bardzo wielu salonach kosmetycznych.

Henna wykorzystywana jest powszechnie w nowoczesnej kosmetyce. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ chodzi o specyfik o wyjątkowych właściwościach. Działa przeciwłupieżowo, odkażająco i w dodatku pozwala na uzyskanie bardzo interesującego efektu wizualnego. Obecnie henny używa się nie tylko do barwienia włosów, ale także do wykonywania nietrwałych tatuaży.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na hennę? Trzeba podkreślić, że jest to substancja całkiem naturalna, która jest dla naszej skóry w zupełności bezpieczna. Regularne stosowanie henny nie tylko przyciemnia włosy, ale także pozytywnie wpływa na ich kondycję. Aby henna faktycznie miała działanie upiększające, musi być nałożona przez osobę precyzyjną, która wie, co robi. Profesjonalne nakładanie to w tym przypadku klucz do sukcesu. I właśnie dlatego nie warto zabiegów z henną przeprowadzać samodzielnie w domu, zdecydowanie lepiej byłby skorzystać z profesjonalnej pomocy. Tylko profesjonalistka będzie w stanie ocenić, jak długo henna powinna być trzymana na rzęsach, brwiach itd. Istotny jest też dobór odpowiedniego odcienia barwnika.

Przeważnie klientki salonów kosmetycznych decydują się na nałożenie henny na brwi i rzęsy. To znakomity sposób na podkreślenie naturalnej oprawy oczu. Szczególnie dobry efekt widoczny jest u niebieskookich osób, w takim przypadku jak najbardziej możliwe jest zrezygnowanie z codziennego makijażu przez nawet 3-4 tygodnie. To świetna wiadomość przede wszystkim dla zapracowanych osób, które chcą podkreślić swoją naturalną urodę w sposób jak najbardziej naturalny.

Jak wybrać dobry salon kosmetyczny, gdy planujemy akurat hennę brwi i rzęs? Można poprosić koleżanki o rekomendacje, jednak przydatnych informacji dostarczy nam na pewno internet. W tak rozwiniętym mieście jak Gdynia ofert jest wiele [pod hasłem: kosmetyczki Gdynia na swiaturody.com], dlatego też warto skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć gabinet, który ma wiele pozytywnych opinii i spełni nasze oczekiwania. Wystarczy wybrać jeden z nich i zarezerwować wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>